Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN
Dee Dee Bridgewater (USA) - ZRUŠENO

Dee Dee Bridgewater (USA) - ZRUŠENO

7.4.2015 20:00 - Lucerna, velký sál, Praha

Americká jazzová star Dee Dee Bridgewater v pražské Lucerně letos v dubnu nevystoupí

 

Hvězdná americká jazzová zpěvačka a držitelka mnoha prestižních hudebních ocenění včetně tří Grammy Dee Dee Bridgewater měla na jaře potěšit příznivce z České republiky vystoupením ve velkém sále pražské Lucerny. S novým programem Dee Dee´s Feathers se jim měla představit konkrétně 7. dubna 2015.

Pořadatelé jsou ovšem nyní nuceni s lítostí oznámit,
že se koncert z technických důvodů ani v novém termínu nebude moci uskutečnit.
Vstupenky na zrušený dubnový pražský koncert je možné vrátit na pobočkách předprodejní sítě Ticketpro v místě zakoupení - www.ticketpro.cz.
V případě nákupu e-ticketu stačí poslat e-mailem číslo objednávky a číslo bankovního účtu na adresu ticket@ticketpro.cz.
Vstupné bude oproti předložení vstupenky zákazníkům
vráceno v plné výši.

 

 

Dee Dee Bridgewater by v letošním roce měla nahrát a vypustit do světa novinkové album s původními skladbami i klasickými jazzovými standardy. Termín vydání ani další podrobnosti zatím nejsou známé. Ví se jen tolik, že by měla spolupracovat s trumpetistou Irvinem Mayfieldem, také držitelem ceny Grammy, a špičkovými muzikanty z New Orleans Jazz Orchestra. 

 

 

 

 

 

Dee Dee Bridgewater, která se narodila v roce 1950, se za čtyřicet let hudební dráhy vypracovala mezi nejlepší světové jazzové vokalistky. Několikrát se na nahrávkách vrátila k tvorbě předních hudebních osobností - např. v roce 1997 album Dear Ella připomnělo Ellu Fitzgerald, v roce 1995 vzdala poctu Horaci Silverovi na albu Love and Peace: A Tribute to Horace Silver a v roce 2002 uctila Kurta Weila na nahrávce This Is New. “U alba Eleanora Fagan jsem chtěla, aby bylo jiné - modernější a oslavné, ne nahrávka, která je temná a patetická. Chtěla jsem, aby znělo radostně,” vysvětluje Dee Dee Bridgwater k poctě, která jde hlouběji než pouhé napodobení hudby Billie Holiday. “Billie si zaslouží, aby její hudba zazněla v jiném světle. Určitě jsem ji nechtěla imitovat,” dodává Dee Dee Bridgewater. O nová aranžmá dvanácti skladeb se postaral dlouholetý spoluhráč Dee Dee Bridgewater pianista Edsel Gomez. Ke skvělé nahrávce, která získala Grammy, přispěli velkou měrou další hvězdní doprovodní hudebníci - James Carter, Christian McBride a Lewis Nash. “Byla to moje vysněná kapela,” dodává Bridgewater. Na nahrávce tak znějí v nových aranžmá takové legendární skladby jako Good Morning Heartache, Lover Man, Mother’s Son-in-Law, You’ve Changed, Fine and Mellow a další. “Podle kréda, že chci vždy jít dopředu, rozvíjet moji hudbu, nevracet se, výsledná nahrávka nezní jako představení Lady Day, ale nově. Vyzařuje lásku,” uzavírá Dee Dee Bridgewater. 

 

www.deedeebridgewater.com

Victoria Jazz Festival 2009- Strange Fruit

 

Victoria Jazz Festival 2009- Don´t Explain

 

 

www.facebook.com

www.last.fm 

www.twitter.com