Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN
Ed Sheeran (uk)

Ed Sheeran (uk)

12.2.2015 20:00 - Tipsport Arena, Praha

Zpěvák a skladatel Ed Sheeran, který byl právě nominován na prestižní cenu Q Award pro nejlepšího sólového umělce ve Velké Británii, a jehož chytlavá hudba zní ze všech světových rádií, začátkem příštího roku dorazí s ještě čerstvým druhým studiovým albem x i za fanoušky do České republiky.

Vůbec poprvé se jim naživo představí 12. února 2015 v Praze v pražské Tisport Areně. Teprve třiadvacetiletý Ed Sheeran se narodil 17. února 1991, a tak je možné, že v Praze předčasně oslaví   narozeniny. Je nejlepším kamárádem americké pop a country hvězdy Taylor Swift, ale přátelí se také např. s herečkami Courtney Cox, které by měl dokonce jít za svědka na svatbě, a Jennifer Aniston, jež si většina z nás oblíbila díky rolím Monicy a Rachel v seriálu Přátelé.

Tvorba Eda Sheerana míchá různé hudební žánry. V jeho písničkách jsou patrné prvky popu, r&b, folku, ale také třeba alternativního hip-hopu. Není tedy divu, že jako zdroje inspirace zmiňuje kytaristu Erica Claptona, písničkáře Boba Dylana, ale i jednoho z nejslavnějších rapperů vůbec Eminema.

I přes to, že je Ed celkem mladíček a má na kontě „jen“ dvě studiová alba, podařilo se mu už dosáhnout obrovských úspěchů.

V roce 2012 získal dvě ceny Brit Awards v kategoriích „nejlepší britský sólový zpěvák“ a „skokan roku“. Nádherná balada The A Team z debutového alba + (Plus), jež vyšlo v roce 2011, mu vynesla ocenění Ivor Novello Award, když byla zvolena nejlepší písní po hudební i textové stránce.

V roce 2013 si pak díky ní vysloužil dokonce nominaci na cenu Grammy v kategorii „skladba roku“ a na slavnostním vyhlašovacím galavečeru ji zazpíval společně s Eltonem Johnem.

 Vstupenky na jeho pražský koncert za 990 Kč a 1290 Kč včetně poplatků pořídíte v předprodejní síti Ticketpro a Ticketportal od 17. prosince. K dispozici budou od 9:00 hodin. Více informací na http://www.ticketpro.cz a www.ticketportal.cz

 

Edward Christopher Sheeran oslaví pět dní po pražském vystoupení své 24. narozeniny.

V jeho písničkách se mísí několik hudebních žánrů. Jsou v nich patrné prvky popu, r&b, folku, ale také třeba alternativního hip-hopu. Ed Sheeran se nechává inspirovat umělci jako jsou kytarista Eric Clapton, písničkář Bob Dylan, ale i jeden z nejslavnějších rapperů vůbec, Eminem. I přesto, že Ed vydal zatím pouze dvě studiová alba, podařilo se mu už dosáhnout obrovských úspěchů.

V roce 2012 získal dvě ceny Brit Awards v kategoriích „nejlepší britský sólový zpěvák“ a „skokan roku“. Balada „The A Team“ z debutového alba + (plus), které vyšlo v roce 2011, mu vynesla ocenění Ivor Novello Award. Byla zvolena nejlepší písní po hudební i textové stránce. V roce 2013 si Ed díky ní vysloužil dokonce nominaci na cenu Grammy v kategorii „skladba roku“.

V USA se Ed Sheeran prosadil před dvěma lety, když zahostoval na albu Red, čtvrté desce Taylor Swift, a složil několik skladeb pro boyband One Direction. Zpěvák, producent a herec Jamie Foxx hrál jeho písničky na vlastním rádiovém kanálu Foxxhole, čímž se mu také postaral o značnou publicitu.

Začátkem loňského roku se Ed Sheeran přestěhoval do Nashville v americkém státě Tennessee, kde žije celá řada hudebních hvězd včetně Taylor Swift. Ed jí pak v průběhu celého roku předskakoval na úspěšné a téměř zcela vyprodané americké šňůře The Red Tour.

Jeho druhé studiové album x (multiply) vyšlo 23. června 2014.

Jak ve Velké Británii, tak ve Spojených státech amerických se okamžitě katapultovalo na první příčky

žebříčků prodejnosti. Ed Sheeran desku nahrával v Los Angeles pod dohledem producenta Ricka Rubina. První ochutnávkou z aktuální nahrávky se už v dubnu stal pilotní singl „Sing“.  Ke třetímu singlu „Thinking Out Loud“ vzniknul videoklip, v němž Ed překvapil tím, že je i výborný tanečník. Během pouhých 24 hodin mělo video na YouTube přes tři miliony zhlédnutí.

O vstupenky na koncerty turné k albu x, které je zpěvákovým zatím největším samostatným, je všude obrovský zájem. 10. července má Ed Sheeran v rámci této koncertní šňůry vystoupit na stadionu Wembley v Londýně, který je vůbec největším ve Velké Británii a druhým největším v celé Evropě. I místo s takto vysokou kapacitou se bleskově vyprodalo, a tak bylo nutné přidat další dva koncerty.

A úspěchy pokračují… Tento měsíc byl Ed Sheeran jmenován celosvětově nejčastěji přehrávaným umělcem na Spotify. V roce 2014 to bylo víc než 860 milion krát. Album x se stalo nejprodávanějším na iTunes ve Velké Británii, Irsku a na Novém Zélandu.

Je možné, že Edovi přinese, a v podstatě už přináší, také řadu prestižních hudebních cen. Získal nominaci na cenu Grammy, a to rovnou ve třech kategoriích. Slavnostní vyhlášení proběhne přesně týden před pražským koncertem. V rámci MTV Europe Music Awards je nominován v kategoriích „zpěvák roku“ a „britský a irský umělec roku“, v rámci MTV Video Music Awards už se díky hitu „Sing“ (s hostujícím Pharrellem Williamsem) „zpěvákem roku“ stal. Odnesl si i cenu Q Award jakožto „nejlepší sólový interpret“. Tři nominace má šanci proměnit v People´s Choice Awards, šest ve World Music Awads, nejnověji Brit Awards a další nominace mohou ještě přibývat…

 

 

Přestože Ed Sheeran plánuje takhle hodně dopředu, teď se soustředí na aktuální program, kterým je od půlky srpna americké turné.

Začátkem příštího roku se vrátí do Evropy... 12. února 2015 si určitě nenechte ujít jeho tuzemskou koncertní premiéru.

www.facebook.com

www.lastfm.com

www.charmmusic.cz

www.edsheeran.com

www.facebook.com/EdSheeranMusic

 

Oficiální videa:

The A Team:

 

SING:

 

Don´t:

 

You Need Me, I don´t Need You:

 

Lego House:

 

 

 

Deníky z turné X:

Část 1:

Část 2: