Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN
Green Day (US)

Green Day (US)

29.6.2010 16:00 - Výstaviště Incheba Expo Praha, Holešovice

Časový program koncertu: 16.00: otevření areálu, 17.40 – 18.10: The Pooh, 18.30 – 19.15: Billy Talent a od 19.45 Green Day.

Koncert Green Day nabídne divákům velkou podívanou a zážitek hodný jedné z nejlepších koncertních kapel současnosti: přes dvě hodiny hudby, mnoho výjimečných pyrotechnických efektů, dvě velkoplošné obrazovky, obrovská LED stěna, světelné efekty a velké pódium – 40 metrů široké a 18 metrů vysoké – které využila kapela Metallica nyní na festivalu Sonisphere. Díky tomu i diváci dále od pódia v kategorii normální stání budou mít skvělý výhled (a poslech) a kapelu téměř na dosah ruky. Od hranice vzdálenější zóny bude k pódiu pouze cca 60 metrů, což odpovídá délce hokejového hřiště.

Koncertní událost roku? Zahraniční média mají jasno - ano: „Jako kdyby na diváky uvolnili obrovskou vlnu energie nashromážděnou za čtyři roky mimo pódia. Green Day dali do vystoupení celou duši i srdce,“ napsal například časopis Rolling Stone o jednom z nedávných koncertů. „Jsou mocnou rockovou kapelou, která punkrock přivedla do mainstreamové kultury a jejichž koncerty jsou nejlepší živou show na světě v roce 2010,“ tvrdí recenze koncertu v Manchesteru webové noviny The Quietus.

Praktické údaje ke koncertu:
•    vstupenky budou kromě předprodeje v síti Ticketpro k dostání i na místě
•    areál koncertu je dostupný pěšky ze zastávky Výstaviště po chodníku, který vede parkem Stromovka paralelně s plotem Výstaviště. Cesta bude značená.
•    areál se otevírá již 16 hodin, doporučujeme včasný příchod, aby se diváci vyhnuli případným frontám
•    v areálu koncertu bude dostatek stánků s občerstvením - jídlem i pitím
•    v areálu budou připraveny tribuny pro tělesně postižené
•    při koncertu platí obvyklé zákazy: vnášení poloprofesionálních a profesionálních fotoaparátů, videokamer, zbraní, lahví, deštníky, baťohy apod. K dispozici bude úschovna. Určující a závazné jsou také údaje na vstupence Ticketpro.

Green Day vystoupí pod širým nebem v areálu holešovického Výstaviště v rámci evropského turné ke své zatím poslední desce „21st Century Breakdown“, která letos získala Grammy v kategorii „Nejlepší rockové album“.

Kapela je ve vrcholné formě, koncert by měl trvat přes dvě hodiny a můžeme se tak těšit na skvělý zážitek,“ říká Borek Jiřík, pořadatel koncertu. „Jako kdyby na diváky uvolnili obrovskou vlnu energie nashromážděnou za čtyři roky mimo pódia. Green Day dali do vystoupení celou duši i srdce,“ napsal například časopis Rolling Stone. „21st Century Breakdown“ vyšlo 15. května 2009 a ihned se dostalo na první místo amerických hitparád. Green Day, kteří jsou vedle Offspring považováni za průkopníky renesance punku a punkrocku v 90. letech, tímto albem potvrdili své výjimečné postavení – od založení v roce 1987 prodeje desek v mnoha miliónech kusů, řada prestižních ocenění (Grammy, Brit Awards, MTV Music Awards, American Music Award apod.) a neutuchající přízeň fanoušků.

Support: Billy Talent (CAN), The Pooh (CZ).

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji od 31. března v síti Ticketpro za 890 a 1190 Kč včetně poplatku + na místě před koncertem.

http://www.greenday.com
http://www.myspace.com/greenday

 

Jesus Of Suburbia: http://www.youtube.com/watch?v=lPLvBO_2Gn0

Více informací:

Kapelu Green Day (zpočátku pod jménem Sweet Children) založili v Kalifornii v roce 1987 zpěvák a kytarista Billie Joe Armstrong a baskytarista Mike Dirnt, když jim bylo 14 let. Brzy přibrali bubeníka Johna Kiffmeyera a na základě vydařených demonahrávek podepsali smlouvu s punkovým labelem Lookout! Records. V roce 1990 vydali své první LP „39/Smooth“. Po dalších dvou EP deskách Kiffmeyera nahradil současný bubeník Tré Cool, který s nimi nahrál další album „Kerplunk“. Green Day si za krátkou dobu vytvořili mezi příznivci punku v Kalifornii solidní posluchačskou základnu, což jim vyneslo zájem velkých vydavatelství. V roce 1994 již na labelu Reprise vydávají zlomové album „Dookie“, které se dostává na 4. místo hitparády a kapelu katapultuje na MTV i na velké festivaly (například Woodstock). „Dookie“ se prodalo přes 11 miliónů kopií a získalo Grammy v kategorii „Best Alternative Music Performance“. Následují o něco méně prodávané, přesto úspěšné, desky „Insomniac“, „Nimrod“ a „Warning“. Všechny své kritiky, kteří kapele věštili stagnaci či úpadek, umlčelo trio politicky podbarvenou deskou „American Idiot“ z roku 2004 – č. 1 na hitparádě, řada skladeb, které se staly hity, multiplatinové prodeje a zisk Grammy. V roce 2007 Green Day založili boční projekt Foxboro Hot Tubs. O dva roky později Green Day vydávají zatím poslední, osmou studiovou desku „21st Century Breakdown“. Celkem za svoji kariéru získali čtyři ocenění Grammy.


Fotogalerie

Green Day (US) picture Green Day (US) picture Green Day (US) picture Green Day (US) picture Green Day (US) picture