Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN
Kris Kristofferson (USA)

Kris Kristofferson (USA)

29.11.2012 20:00 - Kongresové Centrum Praha

Kris Kristofferson, herec, skladatel, ale především žijící legenda americké country music bude koncertovat 29. listopadu 2012 v Kongresovém centru Praha. „Kris Kristofferson patří mezi absolutní světovou špičku country music, společně s Johnny Cashem, nebo Willie Nelsonem. Můžete se těšit na legendární hity jako Me and Bobby McGee, For the Good Times, Sunday Mornin´Comin´Down nebo Help me Make It Through the Night.

 

Rodák z Amerického Texasu mohl být fotbalistou, boxerem, barmanem, profesorem ve West Pointu. Kristofferson se v době studií v anglickém Oxfordu neúspěšně pokoušel prorazit také jako rokenrolový zpěvák pod pseudonymem Kris Carson. V roce 1960 zanechal všech studií, oženil se a narukoval do armády, kde plných pět let sloužil jako pilot vrtulníku. Během vojenské služby začal vystupovat v armádních klubech na vojenských základnách NATO a pilně skládal další písně.

V roce 1965 se seznámil s JOhnny Cashem. Opustil zajištěné postavení profesora anglického jazyka na americké vojenské akademii ve West Pointu. Až v roce 1968 se konečně dočkal prvního úspěchu v podobě své první profesionální smlouvy. Postupem několika příštích let se stal uznávanou a obdivovanou hvězdou americké country music. Později se stal i úspěšným filmovým hercem. Složil hudbu k několika filmům (Songwriter) a titulní písničky (Trouble in mind). Právě za hudbu k Songwriter byl nominovaný na Oskara a za Zrodila se hvězda s Barbrou Streisandovou dostal Zlatý glóbus.

Vstupenky od 490 do 2.490 Kč budou v prodeji od 28.6.2012 v síti Ticketpro.

 

http://www.facebook.com/events/473021016061192/

www.last.fm/event/3323960+Kris+Kristofferson+at+Kongresov%C3%A9+Centrum+on+29+November+201

 

Kris Kristofferson - Closer To The Bone:

Johhny Cash and Kris Kristofferson - Sunday Mornin´Comin´Down:

Kris Kristofferson - Me and Bobby McGee: