Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN
The Gaslight Anthem

The Gaslight Anthem

16.8.2010 20:00 - KC Vltavská

Americká punk rocková kapela The Gaslight Anthem zahraje poprvé v Praze již v pondělí 16. srpna. Vystoupí v KC Vltavská v rámci turné k desce „American Slang“, která vyšla 15. června. Praha tak bude moci „na vlastní kůži“ zažít, proč jsou zváni na velké festivaly (například Reading, Leeds či Frequency) a proč o ní hovoří prestižní hudební časopisy (Pitchfork Media, Kerrang!, New Musical Express, Spin, Q Magazine) jako o velkém objevu světové hudební scény – jak co se týká desek, tak i energických a skvělých koncertů.

Vstupenky budou k dostání i na místě před koncertem!

The Gaslight Anthem pochází z města New Brunswick v New Jersey, kde její členové dali dohromady v roce 2005. Během krátké doby si získali velkou popularitu, hráli na turné a podepsali smlouvu s indie labelem XOXO. Mezi oblíbené kapely USA je katapultovala jejich vůbec deska „Sink or Swim“ z roku 2007, kterou nahráli za necelé dva týdny. O rok později následovala „The ´59 Sound“, která si opět získala obdiv kritiků a umístila se v roce 2008 mezi nejoceňovanějšími. Například New Musical Express o ní napsal, že „jde o základní desku, která zpřítomňuje duch punk rocku, její odkaz vydrží dlouho do budoucnosti.“ Časopis Rolling Stone jejich živé koncerty označil jako „vynikající“. K jejich nejznámějším písním patří „Boomboxes and Dictionaries“, „I'da Called You Woody, Joe“, „The '59 Sound“, „Old White Lincoln“ nebo „Miles Davis & the Cool“.
Zvuk této čtveřice, která hraje ve složení Brian Fallon – zpěv, kytara, Alex Levine – baskytara, Ben Horowitz – bubny a Alex Rosamilia – kytara, bývá díky romantickému náboji přirovnáván ke Springsteenovi 70. let (například New York Times), i když s punkovým a rockovým nádechem. Inspiraci tímto hudebníkem přiznává i sám zpěvák Brian Fallon: „Žijeme kousek od něj a občas na sebe náhodou narazíme v nějakém baru. Je to moc příjemný chlapík a je úplně normální.“ Kromě Springsteena Fallon ke svým vzorům řadí Toma Waitse a Boba Dylana. I jméno kapely souvisí s klubem, kde kdysi Dylan a další písničkáři hráli.

Vstupenky jsou v prodeji za 385 Kč v sítích Ticketpro, Eventim a Ticketstream a také na místě před koncertem. Koncert uvádí agentura Charm Music.


http://www.gaslightanthem.com

http://www.myspace.com/thegaslightanthem


The '59 Sound:  http://www.youtube.com/watch?v=bOBb13yDnzo
I'da Called You Woody, Joe: http://www.youtube.com/watch?v=HgWzOElhs0w
Old White Lincoln: http://www.youtube.com/watch?v=1mPY7ntpv_A