Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN
Ursula Rucker (US)

Ursula Rucker (US)

12.5.2011 19:30 - Palác Akropolis

Ursula Rucker, jedna z nejslavnějších světových pódiových básnířek a hudebních performerek, vystoupí s doprovodnou kapelou (kytara a bicí) vůbec poprvé v České republice 12. května v pražském Paláci Akropolis. Hlas z nahrávek The Roots, 4hero, Jazzanova, King Britt...

Ursula Rucker okouzlila kritiky i fanoušky po celém světě díky svému pestrému repertoáru, který se pohybuje od nu jazzu, funku až po elektroniku a hip hop, fascinujícímu, podmanivému hlasu a silným veršům. Je přirovnávána k legendám pódiového básnictví jako Gil Scott-Heron či Sonia Sanchez, dokáže v jednu chvíli bouřit a v další citlivě hladit.

Spolupracovala a nahrávala například s formacemi a hudebníky jako The Roots, 4 HERO, Jazzanova, Jamaaladeen Tacuma, SYLK130, King Britt, Jonah Sharp, Louie Vega a mnoha dalšími. Alba Ursuly Rucker se dají označit jako básně v pohybu. Její poezie vypráví o zápasech, lásce, ženskosti, míru, zlosti, nespravedlnosti a duchovním životě. Texty se často zabývají životem a problémy v amerických městech, rasovými otázkami, ženskostí či původním obyvatelstvem. Jako protiváha mužským umělcům je její dílo součástí nového hnutí ženských performerek se silným, vizionářským názorem.

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji od 29. března v Paláci Akropolis a sítích Ticketpro a Ticketportal.

Ceny: do 1. května 440 Kč, do 11. května 480 Kč, na místě pak 520 Kč. Koncert pořádá agentura Charm Music.

www.myspace.com/ursularucker

Album Ma´at mama k poslechu: www.maatmama.com

Live at Babylon in Berlin:
Supa Sista (Unplugged):

Ursula Rucker se narodila a vyrůstala ve Philadelphii, kde také vystudovala novinařinu. Básně psala od dětství, poprvé je představila na veřejnosti v roce 1994 v jednom z místních barů. Superproducent King Britt brzy rozpoznal její talent a pozval ji k nahrání prvního singlu nazvaného Supernatural. Náhodou se v témže roce dostala k nahrávání desky kapely The Roots, kde ji poslední skladba The Unlocking zavedla do světa progresivního hip hopu a dala podnět k další spolupráci s touto formací.

Ursula od té doby vystupovala v mnoha různých koncertních prostorech, na univerzitách či na festivalech včetně například Montreaux Jazz Festival, Winter Music Conference, Theater of the Living Arts, Painted Bride Art Center, World Caf Live či Drexel University. V roce 2005 byla hlavním účinkujícím na FREEDOM festivalu v Austrálii v rámci kampaně Amnesty International Stop násilí na ženách.

Zatím poslední – páté v pořadí – studiové album She Said vydala v roce 2010 na značce Noizetrip Records. Produkoval ho přední hudebník a producent Anthony Tidd (The Roots, Zap Mama, Jazzyfatnastees, Steve Coleman...) Tři alba (Supa Sista, Silver or Lead, Ma’at Mama) vydala na berlínském labelu !K7, Ruckus Soundsysdom z roku 2008 pak na značce FiveSixMedia King Britta. Často také vede workshopy a věří, že umění a poezie jsou katalyzátory změny. Jejím posláním je léčit sebe, planetu a její obyvatele uměním. Nedávno také dokončila epickou báseň k fotoeseji z dílny fotografa Clarence Williamse o New Orleans zasaženém hurikánem Katrína.

4hero – Loveless feat. Ursula Rucker:
TEDxPhilly - Ursula Rucker - She Said:
Ursula Rucker: Poet - Official Trailer: