Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN
ZRUŠENO / CANCELLED: Monster Magnet (US)

ZRUŠENO / CANCELLED: Monster Magnet (US)

17.8.2010 20:00 - KC Vltavská, Praha

Monster Magnet, jedna z nejúspěšnějších a nejvlivnější kapel pocházejících z takzvané undergroundové „stoner rock“ scény, zabouří 17. srpna v pražském KC Vltavská. V jejich drsné muzice se odráží vlivy přímočarého hard rocku, metalu, punku, space rocku i psychedelie 60. a 70. let. Koncerty Monster Magnet jsou proslulé velkou energií a intenzitou.

Proslavili se především čtvrtým albem Powertip s hard rockovým hitem Space Lord, které jim zajistilo v USA zlatou desku. Jejich skladby se objevily na řadě soundtracků – například filmů Matrix, Beowulf, The Girl Next Door, Soldier či Dracula – a v několika videohrách. Kapela je oblíbená u motokrosových a wrestlingových show, No Way Out je například oficiální hymnou k mistrovství světa ve wrestlingu.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim za 550 Kč včetně poplatku.

www.monstermagnet.net
www.myspace.com/monstermagnet

 

Monster Magnet založil v New Jersey v roce 1989 s partou kamarádů Dave Wyndorf, v té době již veterán hard rockové scény. Jako první vydala kapela šestipísničkové EP u německého labelu Glitterhouse Records. V roce 1991 jim vychází debutové dlouhohrající album – temně psychedelické Spine of God, o rok později album Tab s několika dlouhými space rockovými skladbami. V té době také předskakují Soundgarden. V roce 1993 poprvé nahrávají u velké společnosti, výsledkem je deska Superjudge a poté Dopes to Infinity. Ani jedna se ale neprodávají nijak slavně. Až čtvrté album Powertrip a rockový hit Space Lord, který se hrál ve všech tvrději zaměřených rádií, jim zajistil zlaté prodeje. Následovalo dvouleté turné v pozici jak hlavní, tak i doprovodné kapely pro obry jako Aerosmith, Metallica či Megadeth. V roce 2000 vydávají páté album God Says No, které se stalo velkým zklamáním. Členové kapely se mezitím pustili do řady sólových projektů. Monster Magnet se dali dohromady pro krátké turné v roce 2002 a podepsali novou smlouvu s německým labelem SPV. V roce 2004 zde vychází jejich šestá deska Monolithic Baby!, o tři roky později po evropském turné zatím poslední 4-Way Diablo.