Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Česká kapela The Pooh předskokanem Green Day a Billy Talent

10.6.2010 Česká kapela The Pooh předskokanem Green Day a Billy Talent

Velké pocty se dostalo české kapele The Pooh: management Green Day si je po Billy Talent vybral jako druhého předskokana na pražském koncertu 29. června na Výstavišti v Holešovicích. „Jsem rád, že z možností, které čítaly jména jako Panic! at the disco, The Toy Dolls či Flogging Molly, dali důvěru osobité české kapele,“ říká Borek Jiřík z pořádající agentury Charm Music. Tím se také ustálil celý časový program koncertu: 16.00: otevření areálu, 17.55 – 18.25: The Pooh, 18.45 – 19.30: Billy Talent a od 20.00 Green Day. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro.

„Můžete nás buďto milovat nebo s námi souložit!“ tvrdí o sobě mladá kapela The Pooh, která působí na hudební scéně od roku 2005. Charakteristická je pro ně žánrová fúze, intertextualita a velmi energická live show. Jejich tvorbu formuje ležérnost, potměšilá žertovnost a ironie, ve které se zrcadlí i hudební kořeny špinavých 90’s kytar. V aktuálním zvuku kapely můžeme slyšet bezpočet zahraničních vlivů (z těch známějších např.: Queens Of The Stone Age, The Racounteurs, Arctic Monkeys…), pro které tvoří základ melancholické melodie Eleven, Marka Lanegana či Muse.

http://www.thepooh.cz
http://www.myspace.com/chewrock
http://www.bandzone.cz/thepooh

Green Day vystoupí v Praze v rámci evropského turné ke své zatím poslední desce „21st Century Breakdown“, která letos získala Grammy v kategorii „Nejlepší rockové album“. „Jako kdyby na diváky uvolnili obrovskou vlnu energie nashromážděnou za čtyři roky mimo pódia. Green Day dali do vystoupení celou duši i srdce,“ napsal například časopis Rolling Stone. Green Day, kteří jsou vedle Offspring považováni za průkopníky renesance punku a punkrocku v 90. letech, tímto albem potvrdili své výjimečné postavení – od založení v roce 1987 prodeje desek v mnoha miliónech kusů, řada prestižních ocenění (Grammy, Brit Awards, MTV Music Awards, American Music Award apod.) a neutuchající přízeň fanoušků. V současné době je také s napětím očekávána dubnová premiéra divadelní verze jejich veleúspěšné desky „American Idiot“ z roku 2004 na Broadwayi.