Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Black Rebel Motorcycle Club se dvěma předkapelami: američtí Spindrift a čeští The Pooh

21.4.2010 Black Rebel Motorcycle Club se dvěma předkapelami: američtí Spindrift a čeští The Pooh

Americkou kapelu Black Rebel Motorcycle Club, která vystoupí 21. května v pražském klubu SaSaZu, doprovodí dokonce dvě předkapely: američtí Spindrift a čeští The Pooh. Sedmičlenní Spindrift míchají hudbu jako ze starých spaghetti western filmů s moderním psychedelickým rockem typu The Dandy Warhols či Brian Jonestown Massacre. Výsledek zní „jako to, co by slyšel člověk při halucinogenním výletu do pouště.“ Jejich píseň zazněla i ve filmech The Legend of God´s Gun či Pekelná jízda producenta Quentina Tarantina. „Můžete nás buďto milovat nebo s námi souložit!“ tvrdí o sobě mladá kapela The Pooh, druhý předskokan, která působí na hudební scéně od roku 2005. Charakteristická je pro ně žánrová fúze, intertextualita a velmi energická live show. Jejich tvorbu formuje ležérnost, potměšilá žertovnost a ironie, ve které se zrcadlí i hudební kořeny špinavých 90’s kytar. V aktuálním zvuku kapely můžeme slyšet bezpočet zahraničních vlivů (z těch známějších např.: Queens Of The Stone Age, The Racounteurs, Arctic Monkeys…), pro které tvoří základ melancholické melodie Eleven, Marka Lanegana či Muse.

Tříčlenná formace BRMC, jejíž název vychází ze jména motorkářského gangu z filmu „The Wild One“ s Marlonem Brando, přijede do Prahy v rámci evropského turné ke svému pátému studiovému albu „Beat The Devil´s Tattoo“, které vyšlo v březnu na vlastním labelu Abstract Dragon. Kapela skladby napsala a nahrála ve studiu Basement ve Filadelfii ve stejné místnosti, kde vzniklo před čtyřmi lety album „Howl“. Jde také o první desku, kde bubnuje Leah Shapiro, bývalá členka koncertní sestavy The Raveonettes, která nahradila původního bubeníka Nicka Jago. V České republice hráli BRMC zatím pouze jednou jako předkapela Lennyho Kravitze.


Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro a Ticketstream za 590 a 790 Kč včetně poplatku, premium vstupenka na balkón za 990 Kč.

The Pooh:
http://www.thepooh.cz
http://www.myspace.com/chewrock

Spindrift:
http://www.spindriftwest.com
http://www.myspace.com/thewest
The Legend of God's Gun (Director's Trailer): http://www.youtube.com/watch?v=AYWaoOlea9I


Black Rebel Motorcycle Club:

http://www.blackrebelmotorcycleclub.com
http://www.myspace.com/blackrebelmotorcycleclub
Black Rebel Motorcycle Club - A Sneak Peek: http://www.youtube.com/watch?v=Rlt4hEuWMSw
Black Rebel Motorcycle Club - Love Burns: http://www.youtube.com/watch?v=aGXsmj2YRew
Black Rebel Motorcycle Club - Stop: http://www.youtube.com/watch?v=mL2Yohft-7E