Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Chris Cornell, hlas Soundgarden a Audioslave, 21. června v Praze

24.3.2009 Chris Cornell, hlas Soundgarden a Audioslave, 21. června v Praze

Americký zpěvák Chris Cornell přijede se svojí kapelou 21. června do pražského klubu Roxy. Cornell se proslavil především jako frontman a autor písní ve známých rockových kapelách Soundgarden a Audioslave. Je pokládán za jednoho z architektů grunge hnutí v 90. letech minulého století. Jeho hlas mohou ale znát i fanoušci Jamese Bonda, v roce 2006 zpíval v písni, která běží v podkresu úvodních titulků filmu „Casino Royal“.

Svojí poslední deskou „Scream“, která vyšla letos v březnu v produkci hvězdného Timbalanda, vyvolal řadu kontroverzních reakcí. Podle sdělení managementu se mohou fanoušci v Praze těšit především na rockový koncert se skladbami z éry obou super kapel, ale i na sólový materiál. Chris Cornell je známý svým fenomenálním hlasem, který má prý rozsah čtyř oktáv. Byl několikrát nominován na Grammy, se Soundgarden toto ocenění získal v roce 1994. Není mu cizí téměř žádný hudební styl, jak ukázal třeba v soulovějším projektu „Temple of the Dog“, ve kterém představil světu budoucího frontmana Pearl Jam Eddieho Veddera.

Vstupenky za 790 Kč včetně poplatku jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a za 765 Kč v síti Ticketportal. Koncert začíná v 19 hodin a uvádí jej agentura Charm Music.

Chris Cornell je, jak uvádí jeho webová stránka, rocková ikona plná protikladů, inovátor, který se vzpírá žánrovému zařazení. Je počítán k nejlepším rockovým hlasům historie, svoji hudební identitu si udržuje již přes 20 let. Kapela Soundgarden ze Seattlu se stala průkopníkem svého žánru, jejich syrový a temný zvuki spolu s Cornellovými ostrými texty a pronikavým zpěvem si získal řadu příznivců, inspiroval také pouliční módu a design. V roce 1989 se stali Soundgarden první kapelou se Seattlu, která podepsala smlouvu s velkým labelem. Do roku 1997 vydali pět alb. Velkého uznání se dostalo Chrisu Cornellovi za boční projekt Temple of the Dog, později Cornell znovu překvapil melodickým sólovým albem „Euphoria Morning“. Na přelomu tisíciletí se spojil se třemi hudebníky z rapově rockové kapely Rage Against The Machine a vytvořili Audioslave – superskupinu, jejichž tři alba dosáhla na vrcholky prodejních hitparád. Projeli celý svět včetně Kuby, kde hráli jako první rocková kapela z USA. Od roku 2007, kdy se Audioslave rozpadli, Cornell opět změnil svoji hudbu, navázal nové spolupráce a nové aktivity. Sólovými skladbami přispěl k soundtrackům filmů „Great Expectations” či „Mission Impossible II”, stal se první americkým zpěvákem, který napsal úvodní píseň k filmu s Jamesem Bondem. V roce 2007 projel na turné celý svět, hrál na něm skladby z celé své hudební kariéry. V mimohudební oblasti se Chris Cornell stal v roce 2006 hlavní tváří módní kolekce Johna Varvatose. V té době se také usadil s rodinou v Paříži, kde pomáhal oživit historickou restauraci „Black Calavados“. V roce vydal další sólový počin „Carry On“. Naposledy všechny překvapil spoluprací s producentem Timbalandem na desce „Scream“, která ho zavedla opět do neznámých hudebních oblastí a do nového zvuku.

www.chriscornell.com