Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Divocí Flogging Molly se vrátí v červnu po roce do Prahy

10.3.2009 Divocí Flogging Molly se vrátí v červnu po roce do Prahy

Řízné folk-skate-punkové písně irsko-americké kapely Flogging Molly rozparádí 10. června 2009 diváky v pražském klubu Roxy. Na svém evropském turné se po roce v Praze zastaví sedmičlenná skupina, která staví na divokých koncertech, nakažlivé energii, zapamatovatelných melodiích a chytrých textech. Loni kapela beznadějně vyprodala Rock Café, na mnoho fanoušků se nedostala, proto ji přivážíme opět – nyní do většího prostoru.

Flogging Molly v sobě nezapřou Irsko, zemi původu zakladatele, a inspiraci starou keltskou hudbou, ale výsledek je řadí spíše do punku a rocku. Dave King, zpěvák a autor písní, který pochází z Dublinu, uvádí: „Nejsme tradiční kapela, jsme pouze ovlivněni tradiční hudbou, ale zpracováváme ji po svém.“ Tomu odpovídá i nástrojové složení. „Kdybychom neměli mandolinu, akordeon, housle a flétnu, byl by to punk rock. Kdybychom neměli kytaru, baskytaru a bubny, byla by to tradiční irská hudba,“ dodává Dave.

Flogging Molly podruhé představí zatím poslední desku „Float“, kterou vydali u vydavatelství Side One Dummy, které má pod svými křídly i například americké Gogol Bordello. S těmi je ostatně spojuje i divoké pojetí koncertů a neustálá chuť se setkávat se svými fanoušky. Flogging Molly se za poslední rok stali senzací v USA, kde sklízejí velký úspěch v rádiích i na koncertech. Zajímavostí ze zákulisí kapely je, že akordeonista Matt Hensley je bývalým špičkovým profesionálním jezdcem na skateboardu a vede značku INNES Clothing. Flogging Molly loni roztančili fanoušky i na festivalu Rock for People.

Vstupenky za 490 Kč včetně poplatku jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Tickestream a za 475 Kč v síti Ticketportal. Koncert začíná v 19 hodin.

Flogging Molly založil v roce 1997 v Los Angeles irský přistěhovalec Dave King. Jméno jí dal bar Molly Malone´s, kde kapela začala hrát a položila základ svého pozdějšího úspěchu. Její hudební styl je výsledkem mnoha koncertů před po střechu naplněným klubem. Aniž to nějak zamýšlel, Flogging Molly spojila hudbu, kterou znal její zakladatel z dětství v Dublinu se současnou z Los Angeles. Svým složením i stylem kapela nezapadla do mainstreamového hudebního průmyslu. Nakonec začala vydávat své desky u podobně „naladěného“ vydavatelství Side One Dummy. Jejich debut „Swagger“ obsahoval například i nejlepší oslavu kocoviny „The Worst Day Since Yesterday“, který si později našel cestu do filmu „Mr. a Mrs Smith“ s Angelinou Jolie a Bradem Pittem. Druhá deska vznikla v roce 2002 a jmenovala se „Drunken Lullabies“, třetí album „Within a Mile of Home“ pak nahráli v roce 2004. 

Složení kapely:
Dave King - zpěv, akustická kytara
Bridget Regan - housle, flétna
Dennis Casey – elektrická kytara
Matt Hensley - akordeon
Nathen Maxwell – baskytara
Bob Schmidt - mandolina, banjo
George Schwindt - bubny

http://www.floggingmolly.com/
www.sideonedummy.com/floggingmolly

Videoklip – „Drunken Lullabies“:
http://www.youtube.com/watch?v=JePJNCrxpcY
Videoklip – „Seven Deadly Sins“:
http://www.youtube.com/watch?v=plfVQV-klZo