Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Jak možná bude vypadat koncert Pavement 20. května v Praze?

28.4.2010 Jak možná bude vypadat koncert Pavement 20. května v Praze?

Všemi fanoušky dlouho očekávaný pražský návrat jedné z nejvlivnějších „lo-fi“ indie rockových formací 90. let minulého století, kalifornské kapely Pavement, se rychle blíží. Jak to bude 20. května v Paláci Akropolis asi vypadat? Hodně naznačuje recenze serveru RollingStone.com, která popisuje jejich první vystoupení v rámci americké části reunion turné v kalifornském městě Pomona 15. dubna. Význam koncertu ilustruje jak název článku „Pavement se vrací jako hrdinové indie rocku…“, tak i charakteristika kapely z pera autora Mikaela Wooda „...nejlepší indie kapela všech dob“.

Je skvělé být zpět, i když jsem v tomhle městě nikdy nebyl,“ prohlásil krátce po začátku koncertu Bob Nastanovich, který prý dle serveru „musel strávit jedenáct let od rozpadu kapely v roce 1999 tím, že zlepšoval svůj typický pódiový styl dvorního šaška.“ Dvouhodinový koncert byl složen ze známých písní – od „Silence Kit“ přes „Shady Lane“, „Cut Your Hair“, „Here“, „Stereo“ až po závěrečnou „Conduit for Sale“ v rámci dvou přídavků ze skladeb z přelomové desky ´Slanted and Enchanted´ z roku 1992 (viz set list níže). I když se prý nad koncertem vznášel nádech nostalgie, členové Pavement se tomuto pocitu nepoddali. Kapela zněla v dobrém smyslu mírně rozháraně, i když strávili letos dost času zkoušením. Recenze vyzdvihuje také roli baskytaristy Marka Ibolda pro celkovou energii kapely, která Pavement odlišovala od všech jejich následovníků. „Bylo vidět, že se hudebníci dobře baví a koncert si užívají,“ píše na závěr Mikael Wood.

Set list koncertu: 
„Silence Kit”, „Ell Ess Two”, „Give It a Day”, „Frontwards”, „No Life Singed Her”, „Father to a Sister of Thought”, „Rattled by the Rush”, „Kennel District”, „In the Mouth a Desert”, „Shady Lane”, „Unfair”, „Spit on a Stranger”, „Grounded”, „Two States”, „Range Life”, „Perfume-V”, „Gold Soundz”, „Fight This Generation”, „Summer Babe”, „Cut Your Hair”, „The Hexx”, „Date w/ IKEA”, „Trigger Cut”, „Starlings of the Slipstream”, „Box Elder”, „Here”, „Stereo”, „Zurich Is Stained”, „Loretta’s Scars” a „Conduit for Sale!” 
Originál článku Mikaela Wooda najdete zde: 
http://www.rollingstone.com/music/news/;kw=[13193,121519]

www.myspace.com/pavement
www.dominorecordco.com/artists/pavement/
www.matadorrecords.com/pavement