Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Kapela Mindway pokřtí v pondělí v Roxy desku a vyráží na turné

22.3.2010 Kapela Mindway pokřtí v pondělí v Roxy desku a vyráží na turné

Česká elektro-rocková kapela Mindway pokřtí v pondělí 22. března v pražském klubu Roxy v rámci Free Mondays (vstup zdarma) svoji debutovou desku Blood And Perfume. Zároveň vyráží na turné po České republice, které začíná 20. března v Havlíčkově Brodě, pokračuje den po pražském křtu v Plzni (23. března), následuje Ostrava (28. dubna), Přerov (8. května) a končí v Aši 21. května. Kapela Mindway vznikla v roce 2003. Jejich tvorba žánrově vychází z hudby kapel typu Faith No More, Deftones či Placebo s nadstavbou elektroniky inspirované například skupinami Depeche Mode, The Prodigy či Skinny Puppy. Vystupovali na většině českých festivalů, byli pozváni na největší polský festival Przystanek Woodstock 2004. V tomtéž roce byli vybráni organizátory i publikem nejlepší kapelou festivalu Rockpreis v Německu a rok později headlinerem přehlídky Dinxpop v Holandsku.

Na novém albu Blood And Perfume jdou ale Mindway v křížení stylů ještě dál: „Název nové desky má evokovat paradoxy. To, že věci, které nám připadají nepřirozené a neslučitelné, spolu mohou velmi dobře fungovat, a naopak – věci, které nám mohou připadat normální, mohou být zcela absurdní. To, že každá věc má své světlé i temné stránky, a ty k sobě neoddělitelně patří. Přesně taková je totiž i naše hudba. Klidná i nervózní, jemná i agresivní,“ charakterizuje nový materiál frontman kapely Mike. „Ta deska vznikala hodně dlouho a na její postupný vývoj mělo vliv mnoho různých aspektů. Od našich předchozích nahrávek je Blood And Perfume obrovský posun jinam, přidali jsme na elektronice, ubrali na kytarách. Je to vyspělejší a přitom drzejší. Sám nevím, jak novou desku lidi přijmou. Já jsem s ní ale naprosto spokojený, přesně takhle to mělo znít.“

Album produkoval sám frontman kapely, podle jeho slov měl ale na výsledný zvuk velký vliv také mix a mastering, kterého se ujal známý český producent a hudebník Boris Carloff. „Už od začátku prací na desce jsem chtěl, aby finální zvuk byl z rukou Borise. Byl jsem přesvědčený, že jestli v Čechách umí někdo dostat na desku špinavý a zároveň dynamický čitelný zvuk, tak je to on,“ dodává Mike.

Mindway mají na kontě mnoho zajímavých koncertních úspěchů. Představili se na většině velkých českých festivalů (např. Noc plná Hvězd, Trutnov Open Air, Benátská noc, Sázavafest, Nokia Strahov Open Air apod.). Byli pozváni na jeden z největších (cca 300.000 návštěvníků) evropských festivalů - Przystanek Woodstock 2004 v Polsku, kde vznikl i videoklip k písni Reality. V srpnu 2004 byli organizátory i publikem vybráni nejlepší kapelou festivalu Rockpreis v německém Annabergu. Holandský festival Dinxpop (duben 2005) přivítal Mindway v roli headlinerů. Kapela ráda spolupracuje s žánrově odlišnými projekty a DJs (např. DJ Kubátko, Blue, Los Fishos Acidos a další). Mindway mají úspěch v zahraničí i se svými nahrávkami. Důkazem jsou např. kompilace nejlepších One Giant Step (2004) anglického vydavatelství Matchbox Recordings, kde se objevila píseň Place 4 Truce. V únoru 2006 vydává anglické vydavatelství Nova Bomb kompilaci Now That’s What I Call Underground obsahující také skladbu Back On Feet. V roce 2008 vychází na anglickém labelu James Records kompilace James Records Love You obsahující píseň Replay. Stejná píseň se objevila také na kompilaci Rock 4 Life, která vyšla v USA v minulém roce. Skladby ze všech 3 EP se také objevily na několika českých a mnoha zahraničních rozhlasových stanicích.

Mindway – Blood And Perfume teaser – http://www.youtube.com/watch?v=_qI353BKXNU
Mindway live at Palac Akropolis, Praha 2006 – http://www.youtube.com/watch?v=eoQRigiPl-s

Koncerty:
20.03.2010 / Effect Music Club, Havlíčkův Brod, CZ
22.03.2010 / Roxy, Praha, CZ (release party, entrance free)
23.03.2010 / Anděl Café, Plzeň, CZ
28.04.2010 / Templ Live Music Club, Ostrava, CZ
08.05.2010 / RC Šuplík, Přerov, CZ
21.05.2010 / Klubíčko, Aš, CZ