Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Koncert Yo La Tengo se blíží!

27.9.2013 Koncert Yo La Tengo se blíží!

Listopadový koncert jedné z nejrespektovanějších kapel americké nezávislé scény přinese především skladby z nového alba Fade, o kterém pár slov:

"Fade" se dá považovat za nejpřímočařejší, nejosobnější a nejsoudržnější album v kariéře Yo La Tengo. Nahráno s Johnem McEntirem v Soma Studios v Chicagu, připomíná zvukovou inovaci a svěžest too nejlepšího v jejich kariéře, jako např. I Can Hear the Heart Beating as One z roku 1997 a …And Then Nothing Turned Itself Inside Out z roku 2000. Album je směsice čisté melodie a elegantního zvuku, rytmické stínohry a plaché orchestrální krásy, sytosti písní a experimentu. 

Ale Fade dosahuje textařské univerzality a tvrdě získaný cit pro velkolepost, které jsou vzácné dokonce i pro tuto kapelu. Skládá témata stárnutí, osobní tragédie a emocionálních pout zcela vědomě do celku který připomíná "career-defining" prohlášení jako Blood on the Tracks, I Want to See the Bright Lights Tonight, nebo Al Green's Call Me.

Toto je poprvé, kdy Yo La Tengo spolupracovali s producentem Johnem McEntirem, známým především pro svou práci v Tortoise stejně tak jako pro nahrávání takových umělců jako Bright Eyes, Stereolab a Teenage Fanclub. Pomohl kapele vycizelovat skladbu písní tak mnohostranných jako současně ucelených.

--zdroj-- Matador Records

Budeme se tedy s Vámi 6.listopadu těšít!