Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Kris Kristofferson (US) support

21.11.2012 Kris Kristofferson (US) support

 

Legenda české country music Wabi Daněk  zahraje před Krisem Kristoffersonem!

Wabi Daněk bude „předskokanem“ koncertu Krise Kristoffersona v KCP. Na jednom podiu se tak sejdou dvě velké legendy country music. Oba pánové mají zcela nezaměnitelný hlas. Diváci se tak můžou těšit na skvělý večer, plný největších hitů obou mistrů country.

Právě vyšla nová deska Krise Kristoffersona „Feeling Mortal“. “Nic mě nemohlo zabít,” říká Kris, když vzpomíná na dny roku 1960 prožité v Nashville.  “Převracel jsem auta, rozbíjel motorky, pil jsem a dělal všechno pro to, abych zemřel dřív. Ale nefungovalo to,“ dodává.

Nefungovalo to ani v nejmenším. Kris Kristofferson se těší úctyhodné kondici ve svých 76 letech a své v pořadí 28. album pojmenoval „Feeling Mortal“ (Smrtelný).

Wabi Daněk považuje za velkou čest, že si zahraje na jednom pódiu právě s Kristoffersonem. „Samozřejmě nejsem jediný, kdo si z plejády country bardů oblíbil K.K. Mne k tomu vedl , vedle jeho nesporných skladatelských a textařských kvalit, také fakt, že stejně jako já nedisponuje tím, čemu se říká "velký hlas". Ale s tím co má, pracuje velmi mistrně a umí přenést naléhavost myšlenky do uší i duší posluchačů. On mi vlastně ukázal, jak na to. Navíc mě fascinovala jeho sebedůvěra a, dalo by se říci "umanutost", s níž z dobře placeného, jistého a seriózního místa odešel za svým snem do Nashvillu, aby se živil jako správce nahrávacího studia a dělal to, co považoval za svůj osud. Písničky“, řekl skromně Wabi Daněk. WABI a ĎÁBLOVO STÁDO“, je nové album, které vytvořila parta hudebníků v čele s Wabi Daňkem a Davidem Landštofem, na kterém zpívá i Radůza, nebo Aneta Langerová.

Diváci se tak můžou těšit nejen na velké hity obou legend country music, ale zároveň na písně z jejich nových desek.