Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Místo Five Finger Death Punch zahrají v úterý před Korn čeští The.Switch

7.6.2009 Místo Five Finger Death Punch zahrají v úterý před Korn čeští The.Switch

Místo avizované zahraniční předkapely Five Finger Death Punch na pražském koncertě Korn v úterý 9. června vystoupí čeští The.Switch. „Five Finger Death Punch odřekli neočekávaně na poslední chvíli celé evropské turné včetně Prahy. Jejich místo jsme se rozhodli zaplnit českou kapelou The.Switch, která se umístila na druhém místě soutěže o předskokana na tomto koncertě. The.Switch zahrají jako první,“ říká Borek Jiřík, pořadatel koncertu. Vše ostatní zůstává, jak bylo oznámeno: před samotnými Korn vystoupí formace Atari Terror, vítěz soutěže. The.Switch je čtyřčlenná emo-crossoverová skupina, jejíž silnou stránkou jsou dle kritiků především živá vystoupení, kde vyzní hutný originální zvuk zkreslené basy a kytarových stěn.

Korn, hlavní kapela večera, je považována za zakladatele a průkopníky nu-metalu, spojení tvrdého rocku s rapem a funkem. Za svoji kariéru od roku 1994 prodali přes 25 miliónů alb, šestkrát byli nominováni na Grammy a dvakrát toto ocenění získali. Jádro kapely tvoří v současné době zpěvák Jonathan Davis, kytarista James “Munky” Shaffer a baskytarista Reginald “Fieldy” Arvizu. Při živých vystoupeních je doplňují doprovodní hudebníci. „Na naše koncerty chodí další generace mladých lidí. Když jsme začínali, většině fanoušků bylo 14 nebo 15 let. Nyní jsou z nich právníci a doktoři, kteří vodí své děti. Překračujeme generace, což je skvělé,“ říká Jonathan Davis ke složení svých současných diváků. V České republice hráli třikrát, poprvé v roce 2005, naposledy loni v Ostravě. Celý velký nu-metalový večírek se třemi kapelami v Tesla Areně začne již v 19 hodin. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal, Ticketpro a na místě před koncertem. Koncert uvádí agentura Charm Music. Více informací: www.charm-music.cz.

Korn vznikli jako pětičlenná formace v roce 1993 v Kalifornii z původní metalové kapely LAPD, ke které se přidal zpěvák Jonathan Davis. Díky koncertování především jako předskokani Ozzy Osbourna, Megadeth či Marilyna Masona jejich eponymní debut získal zlatou desku a umístil se vysoko v hudebních žebříčcích. Následující album „Life Is Peachy“ se stalo okamžitě hitem stejně jako všechny následující. Zajímavostí je, že například singl z alba „Issues“ v roce 1999 měl svoji premiéru v jedné epizodě seriálu South Park. Zatím poslední studiové album z roku 2007 nenese žádný název. Pojmenování bylo necháno na fanoušcích. Korn, kteří sídlí v Los Angeles, neúnavně vystupují po celém světě, ať už sólově či se spřízněnými kapelami jako Limp Bizkit, System of a Down či Kid Rock. Pro rok 2009 byli například oznámeni jako jeden z headlinerů britského festivalu Download či německého Rock Am Ring. Udržují čilý kontakt se svými fanoušky i díky rozsáhlému a aktivnímu fanklubu.

www.korn.com, www.myspace.com/korn

Atari Terror: http://bandzone.cz/atariterror

The Switch: www.theswitch.cz, http://bandzone.cz/theswitch