Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Před Korn zahrají Five Finger Death Punch a vítěz soutěže – Atari Terror

2.6.2009 Před Korn zahrají Five Finger Death Punch a vítěz soutěže – Atari Terror

Česká kapela Atari Terror zvítězila v soutěži o předskokana na koncertě nu-metalových Korn 9. června v pražské Tesla Areně. Na webu Bandzone.cz se do soutěže přihlásilo 347 kapel. O vítězství Atari Terror rozhodly sms zprávy posluchačů radia Beat a fanoušků soutěžících kapel. Atari Terror, kteří celý večer zahájí, vznikli v roce 2004 a hrají moderní crossover s širokým záběrem hudebních stylů (HC, metal, punk, ska i country). Vydali dvě CD, diváci je mohou znát z mnoha koncertů u nás i v zahraničí. Kromě vítězství ve dvou talentových soutěžích vystupovovali ve Spojených státech, dále pak např. v Polsku, Ukrajině a Německu. Jejich zpěvák si s Korn zazpívá jednu píseň. Kterou? Přijďte do Tesla Areny a uvidíte, uslyšíte...

Atari Terror doplní kalifornskou groove-metalovou formaci Five Finger Death Punch, kterou si Korn přivezou jako svůj zahraniční support. Five Finger Death Punch založil v roce 2005 v Maďarsku narozený kytarista Zoltan Bathory. Jméno pětičlenné kapely odkazuje k hongkongským kung fu filmům. Vydala několik alb na labelu The Firm/EMI a absolvovala několik turné se spřízněnými Korn, Slipknot, Disturbed či Machine Head.


Korn, hlavní kapela večera, je považována za zakladatele a průkopníky nu-metalu, spojení tvrdého rocku s rapem a funkem. Za svoji kariéru od roku 1994 prodali přes 25 miliónů alb, šestkrát byli nominováni na Grammy a dvakrát toto ocenění získali. Jádro kapely tvoří v současné době zpěvák Jonathan Davis, kytarista James “Munky” Shaffer a baskytarista Reginald “Fieldy” Arvizu. Při živých vystoupeních je doplňují doprovodní hudebníci. „Na naše koncerty chodí další generace mladých lidí. Když jsme začínali, většině fanoušků bylo 14 nebo 15 let. Nyní jsou z nich právníci a doktoři, kteří vodí své děti. Překračujeme generace, což je skvělé,“ říká Jonathan Davis ke složení svých současných diváků. V České republice hráli třikrát, poprvé v roce 2005, naposledy loni v Ostravě. Celý velký nu-metalový večírek se třemi kapelami v Tesla Areně začne již v 19 hodin. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal, Ticketpro a na místě před koncertem.


Korn vznikli jako pětičlenná formace v roce 1993 v Kalifornii z původní metalové kapely LAPD, ke které se přidal zpěvák Jonathan Davis. Díky koncertování především jako předskokani Ozzy Osbourna, Megadeth či Marilyna Masona jejich eponymní debut získal zlatou desku a umístil se vysoko v hudebních žebříčcích. Následující album „Life Is Peachy“ se stalo okamžitě hitem stejně jako všechny následující. Zajímavostí je, že například singl z alba „Issues“ v roce 1999 měl svoji premiéru v jedné epizodě seriálu South Park. Zatím poslední studiové album z roku 2007 nenese žádný název. Pojmenování bylo necháno na fanoušcích. Korn, kteří sídlí v Los Angeles, neúnavně vystupují po celém světě, ať už sólově či se spřízněnými kapelami jako Limp Bizkit, System of a Down či Kid Rock. Pro rok 2009 byli například oznámeni jako jeden z headlinerů britského festivalu Download či německého Rock Am Ring. Udržují čilý kontakt se svými fanoušky i díky rozsáhlému a aktivnímu fanklubu.

www.korn.com, www.myspace.com/korn