Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Portishead si přivezou do Prahy jako předskokana ženskou postpunkovou formaci Savages

17.4.2013 Portishead si přivezou do Prahy jako předskokana ženskou postpunkovou formaci Savages

 

Britská kapela Portishead si jako předskokana na svůj koncert 19. června v Praze přiveze londýnskou postpunkovou formaci Savages, kterou tvoří čtyři hudebnice - Jehnny Beth (zpěv), Gemma Thompson (kytara), Ayse Hassan (baskytara) a Fay Milton (bubny). Syrový a temný styl připomínající rané Public Image Ltd., Siouxsie and the Banshees nebo Joy Division zaujal již řadu médií a kritiků – z The Guardian, The Observer, New Musical Express, Pitchfork Media, Louder Than War apod. Kapela vznikla v roce 2011 a první koncert měla jako předskokan British Sea Power. V prosinci 2012 BBC oznámila, že Savages byly nominovány na cenu Sound of 2013. V březnu 2013 jim vyšla první studiová deska Silence Yourself.

 

Koncert Portishead 19. června v Praze bude prvním vystoupením této slavné britské formace v České republice. V rámci evropského turné, které vyvrcholí na festivalu v Glastonbury, zahraje v pražské Tipsport Areně (HC Sparta) na Výstavišti v Holešovicích.

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal. V roce 1994 vydali Portishead debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize. Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb.

O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album. Od roku 1999 se členové věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro a Ticketportal v cenách od 890 do 1.590 Kč

Savages:

Pop Noire night @ The Shacklewell Arms:

Husbands: