Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Radiohead: časový plán, mapa a praktické informace

18.8.2009 Radiohead: časový plán, mapa a praktické informace

Vůbec první tuzemský koncert britské kapely Radiohead slibuje velkou podívanou – obrovský světelný park včetně speciálních LED tyčí na pódiu, stroboskopy, po stranách dvě velké LED obrazovky 5x7 metrů s vysokým rozlišením, aparatura o výkonu podobném jako u koncertu Madonny, využití dozvučovacích věží a hlavně blízká vzdálenost k pódiu i pro nejlevnější kategorii. Vždyť od pódia na začátek nejlevnější třetí zóny bude maximálně 60 metrů, což odpovídá délce hokejového hřiště. Podoba pražského koncertu zůstává tajemství, je ale možné pouze usuzovat z letošních, již proběhlých, vystoupení, například v Jižní Americe: téměř dvouhodinový koncert, kde nechybí takové proslulé skladby jako „Paranoid Android“, „Creep“, „2+2=5“, „Karma Police“, „Kid A“ či „Airbag“.

Areál na pražském holešovickém výstavišti se otevře v 16 hodin, v 18 hodin vystoupí předkapela – berlínský elektronický projekt Moderat. Hlavní hvězdy přijdou na řadu ve 20 hodin. Vstupenky jsou stále k dostání – jak v předprodeji v síti Tickepro, tak i na místě do zón 2 (1.410,- Kč) a 3 (1.090,- Kč).

Časový plán koncertu:

16.00: otevření areálu (doporučujeme včasný příchod, abyste se vyhli případným frontám)
18.00 – 19.00: Moderat (DE)
20.00 - ...: Radiohead (UK)

Vstupenky do zóny 2 a 3 budou k dostání také na místě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praktické informace:
Vstupenky: na místě bude k zakoupení dostatek vstupenek do zóny 2 (1.410,- Kč) a 3 (1.090,- Kč). Pokladna na místě bude otevřena od 15 hodin. Do té doby jsou vstupenky k dostání v síti Ticketpro. Předprodej na koncert probíhá celkově v sedmi zemích Evropy.

Zajímavost: ruské kolo v areálu Výstaviště bude přístupné (za poplatek) pouze návštěvníkům koncertu. Areál Výstaviště a pouťové atrakce budou zhasnuté, fontána nebude provozu.

Přístup do areálu: vstup pouze branou u tzv. Bruselské cesty, přístup k němu bude od zastávky tramvaje Výstaviště po chodníku parkem Stromovka (viz mapa) zvenku podél plotu Výstaviště okolo planetária. Přístup nebude vnitřkem areáluvýstaviště, tj. hlavním vchodem do jeho areálu.

V areálu koncertu bude dostatek stánků s pitím i jídlem: nealko nápoje od 30 Kč, pivo 0.5l 40 Kč, koktejly od 120 Kč. Kelímky budou z tvrdého plastu, zálohované 50 Kč a omyvatelné.

K dispozici bude úschovna zavazadel. Pro tělesně postižené budou v každé zóně k dispozici vyvýšené plošiny.

Zákazy: na místě bude platit zákaz vnášení deštníků, videokamer, fotoaparátů, nahrávacích zařízení, drog, zbraní, nápojů, lahví a zákaz vstupu s nadměrnými zavazadly, psy či jinými zvířaty.

Doporučení: nejezděte na koncert autem, přijeďte na kole (viz níže), MHD či přijďte pěšky. Přijeďte na koncert na kole: k dispozici bude za poplatek 50 Kč hlídané parkoviště kol, V 16.15 začne u Sovových mlýnů i speciální cyklojízda na koncert, parkoviště pro kola bude připraveno od 15 hodin.

 

 

Fotogalerie

 picture