Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Ray Manzarek a Robby Krieger, zakladatelé The Doors, vystoupí s kapelou 13. července v Praze

8.3.2010 Ray Manzarek a Robby Krieger, zakladatelé The Doors, vystoupí s kapelou 13. července v Praze

13. červenec se stane svátkem pro všechny ctitele kapely The Doors a hudby šedesátých let dvacátého století. V pražském Kongresovém centru budou koncertovat dva její původní zakladatelé – klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger se svojí doprovodnou kapelou, jejíž členy jsou dále zpěvák Brett Scallions (ex-Fuel), baskytarista Phil Chen a bubeník Ty Dennis. Diváci se mohou těšit na všechny známé hity The Doors, kapely, která spoluvytvářela ducha hippies a stala se součástí hudební historie.

V roce 1993 byla například uvedena do rock´n´rollové síně slávy, v roce 2007 získala Grammy za celoživotní přínos a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, písně „Light My Fire“ či „Riders on the Storm“ se umisťují v žebříčcích nejlepších skladeb rockové historie a tak dále. Přijďte zažít nesmrtelnou hudbu v podání jejích původních tvůrců! Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro v cenách od 790 do 2.190 Kč včetně poplatku. Koncert začíná ve 20 hodin a pořádá jej agentura Charm Music.

Kapelu The Doors založili v Los Angeles v roce 1965 klávesista Ray Manzarek (narozen 1939) a zpěvák Jim Morrison spolu s bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robby Kriegerem (narozen 1946). O dva roky později vydali na značce Elektra Records první album „The Doors” s písní „Light My Fire”. Deska se okamžitě stala hitem a ikonou psychedelické éry, stejně jako jejich další nahrávky (i když se střídavým úspěchem). Největší pozornost na sebe vázal charismatický zpěvák Jim Morrison, ať už svým charakteristickým hlasem, tak i excesy spojenými s alkoholismem, drogami či veřejným pobuřováním. Morrison zemřel v roce 1971 za ne úplně jasných okolností zřejmě na předávkování drogami. Řada fanoušků ale věří, že podobně jako Presley je Morrison naživu. Legenda The Doors ale přežila a rostla i po smrti jednoho ze zakladatelů. Vycházely početné životopisy The Doors i Morrisona, v roce 1991 režisér Oliver Stone natočil hraný film „The Doors” s Valem Kilmerem v roli Morrisona. Po smrti Morrisona The Doors pokračovali nějaký čas v hraní, vydali pár desek, ale v roce 1973 se definitivně rozešli. V roce 2002 se Manzarek a Krieger opět spojili pod názvem The Doors of the 21st Century, ovšem již bez původního bubeníka Johna Densmora, který je spolu s rodinou Jima Morrisona za užívání názvu „The Doors” zažaloval. Z tohoto důvodu se kapela přejmenovala na Riders on the Storm a v roce 2008 na Ray Manzarek and Robby Krieger of The Doors. 

http://www.youtube.com/watch?v=lXia436RmYQ

http://www.youtube.com/watch?v=k15q7mKV34o