Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Sametový hlas zpěvačky Skye zazní 7. listopadu v Praze

27.8.2009 Sametový hlas zpěvačky Skye zazní 7. listopadu v Praze

Britská zpěvačka Skye vystoupí 7. listopadu v pražské Incheba Areně (Malá sportovní hala) v rámci turné nazvaném „The Keeping Secrets Tour“. Její sametový hlas zněl do roku 2003 jako hlavní poznávací znamení ve skladbách jiné ostrovní kapely Morcheeba. Vstupenky jsou v prodeji od 24. srpna v sítích Ticketpro a Ticketstream za 660 Kč včetně poplatku.

Zpěvačka s Morcheebou natočila čtyři úspěšná alba i její nejznámější písně – například „Over and Over“, „Big Calm“ či „Rome Wasn´t Build in a Day“. Od rozchodu s touto kapelou vystupuje Skye Edwards (Skye je složenina z prvních písmen všech jejích jmen) sólově, její repertoár tvoří snivé éterické skladby s elektronickými podklady, kterým znovu dominuje její výrazný hlas. V roce 2006 vydala Skye debutové album „Mind How You Go“ s písní „Love Show“ jako největším hitem, který se hrál v rádiích po Evropě. Společné minulosti s Morcheebou se nezříká: „Strávila jsem s nimi skvělý čas, projeli jsme Evropu, Ameriku, Kanadu, Austrálii, Nový Zéland i Čínu.“ To dokazují i její koncerty, kde zní nejen vlastní skladby, ale i zmíněné společné hity. Dle některých zpráv z médií zpěvačka letos připravuje druhé studiové album. V České republice Skye vystoupila několikrát, naposledy v roce 2007 okouzlila diváky na Sázavafestu.

Sky Edwards se narodila v roce 1974 v Londýně. S Morcheebou působila jako hlavní zpěvačka od poloviny 90. let, kdy se na jedné party potkala s bratry Godfreyovými, kteří kapelu zakládali. „Na závěr nahrávání poslední společné desky „Charango“, se Paul Godfrey rozhodl, že potřebuje od Morcheeby pauzu. Tak jsme se dohodli, že všichni budeme pracovat na sólových projektech a že se k sobě vrátíme později, odpočinuti a s novou energií. Ale už se tak nestalo. Všechny hezké věci mají svůj konec, a tak jsem se ocitla na sólové dráze,“ uvádí Skye na svém webu. Kromě samostatných koncertů zpívala i na několika charitativních vystoupeních. V roce 2008 spolupracovala s Marcem Collinem z francouzské formace Nouvelle Vague, který sestavil album ze známých filmových písní 80. let. Skye zde zpívá cover písně od Blondies „Call Me“ a „A View To A Kill“, titulní písně Duran Duran z jednoho z filmů o Jamesi Bondovi. K dalším jejím známým coverům patří skladba od Gorillaz „Feel Good Inc“, kterou často zpívá i na koncertech. 27. května, v den 35. narozenin, umístila na svůj myspace profil novou píseň „Not Broken“ z připravovaného druhého alba.

www.myspace.com/myskyesite
Skye - Feel Good Inc: http://www.youtube.com/watch?v=vh58kziMDoY
Skye - Love Show: http://www.youtube.com/watch?v=T1uGbh96y-4