Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

SKINDRED oznámili hosty svého pražského koncertu

26.1.2010 SKINDRED oznámili hosty svého pražského koncertu

“Welšská rocková skupina SKINDRED si na své první pražské vystoupení přiveze dva hosty” potvrdil dnes Borek Jiřík z pořádající agentury Charm Music. “Večer 27.2. v Paláci Akropolis zahájí britští Forever Never a zpěvačka Marya Roxx z Estonska se svojí kapelou”.

Zatímco nu-metalisté Forever Never debutovali teprve před třemi lety (na svém kontě už ale mají dvě alba a dvě turné i studiovou spolupráci se Stuck Mojo), Marya Roxx se na hudební scéně pohybuje již od roku 2002. Tehdy ještě pod svým občanským jménem Maarja Kivi stála u vzniku estonské dívčí skupiny Vanilla Ninja, jejíž kariéra nabrala okamžitě po založení nevídaně strmý vzestup. V polovině roku 2004, kdy už jméno Vanilla Ninja skloňovala celá Evropa (Čechy nevyjímaje), však zpěvačka a baskytaristka Maarja Kivi ohlásila odchod z kapely z důvodů těhotenství. Původně plánovaný návrat do kapely Vanilla Ninja Maarja vyměnila za sólovou dráhu a v roce 2006 debutovala singly Shine It On a Could You. V roce 2007 přijala pseudonym Marya Roxx, pod kterým o rok později vydala desku 21?! EP. A právě tuto nahrávku, která přinesla mj. i coververzi skladby Nothing Going On od Clawfinger, přijede Marya 27.2. představit do Prahy. Doprovodí ji její nová sklupina vedená bývalým kytaristou Anthrax - Paulem Crookem. Na svém posledním albu, loňské nahrávce Shark Bites and Dog Fights, postaví svůj koncertní set i hlavní hvězda večera – SKINDRED. A že je, na co se těšit, dokládá nejen vyprodané podzimní turné skupiny po Velké Británii, které si vyžádalo v UK pokračování, ale i nadšené ohlasy návštěvníků.

A slova kapely potvrzují i zahraniční média. Zatímco KKKKK Kerrang označuje Skindred za “nejlepší britskou koncertní kapelu současnosti”, Metal Hammer sám sobě klade otázku, zda “existuje na této planetě lepší frontman než Benji Webbe?! “Silně o tom pochybujeme” uzavírá jejich redakce.

Vstupenky na první pražský koncert Skindred jsou k dostání za pouhých 340,- Kč v distribučních sítích Ticketpro a Ticketstream a v kavárně Paláce Akropolis. Pozor: omezená kapacita!