Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Soutěž o předkapelu Korn zná finalisty – z 347 přihlášených!

19.5.2009 Soutěž o předkapelu Korn zná finalisty – z 347 přihlášených!

Do své závěrečné fáze vstoupila soutěž, jejíž vítěz stane 9. června v pražské Tesla Areně na společném pódiu s legendárními americkými nu-metalisty Korn. Odborná porota tvořená zkušeným hudebním publicistou Petrem Korálem, zástupci Radia Beat, serveru Bandzone.cz a pořádající agentury Charm Music vybrala z přihlášených 347 kapel desítku těch z jejího pohledu nejzajímavějších. Jejich nahrávky pak odeslala managementu Korn, který byl úrovní české hard rockové scény velice příjemně překvapen. Určitě stojí za zmínku doslovná citace vyjádření Marka Phillips, jenž Korn v této záležitosti zastupoval: „These all sound cool to me.“ Management Korn nakonec zvolil pětici kapel, z nichž jedna se stane předskokanem na jejich letošní české koncertní zastávce. Jedná se o brněnsko-vyškovské Onset, příbramské The Switch, chomutovské X-Left To Die a pražské formace Atari Terror a Projekt Parabelum. O vítězi soutěže rozhodují SMS zprávy zasílané přes SMS bránu Radia Beat (724 58 58 58).

Vyhraje kapela s největším počtem hlasů, rozhodovat bude počet zúčastněných čísel, nikoliv samotný počet zpráv. Hlasovat je možné až do 31. května, kdy bude v pořadu Hard@Heavy zveřejněn vítěz. Tvar SMS je "KORN(mezera)NÁZEV KAPELY“. Aby bylo zamezeno jakýmkoliv manipulacím s výsledky, z jednoho telefonního čísla lze poslat pouze jeden hlas. Připomeňme, že vítěznou kapelu čeká nejen samostatný blok v předprogramu Korn, ale že její frontman bude mít rovněž možnost zazpívat si jako host s Korn jednu jejich píseň! Více info na www.charm-music.cz. Registrované kapely je možné si poslechnout na portálu http://bandzone.cz/korn. Soutěž vyhlašuje agentura Charm Music ve spolupráci s Radiem Beat, Bandzone.cz a samotnou skupinou Korn.

Korn jsou považováni za zakladatele a průkopníky nu-metalu, spojení tvrdého rocku s rapem a funkem. Za svoji kariéru od debutu v roce 1994 prodali přes 25 miliónů alb, šestkrát byli nominováni na Grammy a dvakrát toto ocenění získali. Jádro kapely tvoří v současné době zpěvák Jonathan Davis, kytarista James “Munky” Shaffer a baskytarista Reginald “Fieldy” Arvizu. Při živých vystoupeních je doplňují doprovodní hudebníci. „Na naše koncerty chodí další generace mladých lidí. Když jsme začínali, většině fanoušků bylo 14 nebo 15 let. Nyní jsou z nich právníci a doktoři, kteří vodí své děti. Překračujeme generace, což je skvělé,“ říká Jonathan Davis ke složení svých současných diváků. V České republice hráli třikrát, poprvé v roce 2005, naposledy loni v Ostravě. Vstupenky na pražský koncert jsou k dostání v síti Ticketportal a Ticketpro. Koncert uvádí agentura Charm Music.

Pořadatel soutěže
Charm Music, s r.o.

Koordinátor soutěže
Petr Korál
mail: petr.koral@seznam.cz
tel.: 777 582 572

www.korn.com
www.myspace.com/korn