Pravidelné zasílání novinek o koncertech
CZ | EN

Zappa Plays Zappa oslaví koncertem Den dětí v Praze

17.2.2009 Zappa Plays Zappa oslaví koncertem Den dětí v Praze

Kytarista Dweezil Zappa se svým projektem Zappa Plays Zappa vystoupí 1. června v pražském Divadle Archa. Starší syn slavného amerického hudebníka a skladatele Franka Zappy se svojí kapelou přijíždí do České republiky jako čerství držitelé Grammy v kategorii „Best Rock Instrumental Performance“ za skladbu „Peaches En Regalia“. Zappa Plays Zappa, jak název napovídá, hraje především nejznámější a kritikou velmi oceňované skladby Franka Zappy.

Nacházím hodně inspirace v hudbě svého otce. Strávil jsem mnoho hodin zkoušením a odhalováním tajemství, která se skrývají ve skladbách, které složil na papíře i spontánně při hraní na kytaru. Neustále nacházím něco, co mě udiví a překvapí. Nevím, jak udělal to, co udělal, ale jsem vděčný, že to udělal,“ uvádí na svém blogu Dweezil. Kromě něj s projektem přijedou mladí, ale brilantní hudebníci - Scheila Gonzalez (saxofon, flétna, klávesy, zpěv), Pete Griffin (baskytara), Billy Hulting (marimba, perkuse), Jamie Kime (kytara) a Joe Travers (bubny, zpěv) a zpěvák Ben Thomas. Na programu by měly být i nově nastudované skladby, které v Praze na minulém, mimochodem – výborně přijatém, koncertě v roce 2006 nezazněly.

Vstupenky jsou k dostání od 17. února v pokladně Divadla Archa v ceně 995,- Kč a v síti Ticketportal za 1.070,- Kč včetně poplatku. Koncert začíná ve 20 hodin a uvádí jej agentura Charm Music ve spolupráci s Divadlem Archa.